Zimní sezóna zahájena!

Ty panorámata! Mt. Ruapehu

Já vím, že vám to asi přijde divný, v půlce léta, ale tady konečně začala bílá zima. Teda ne v Aucklandu samozřejmě, ale na Mt. Ruapehu nakydalo slušně. V pátek jsem to zabalil v robotě dřív, nabral Mata a Amber – ta nám ochotně poskytla azyl v jejich domku v Ohakune pod kopcem a frrrrrr… dojeli jsme dostatečně včas na to, abysme stihli zakalit a ráno se vydat s bolavou hlavou okusit tu nádheru. Jenže počásko nás trošku vypeklo, všude mlha, hnus, nebylo vidět na krok a půlka lanovek nejezdila. No co, není každý den posvícení, tak jsme to zabalili a protože jsme připraveni na každou eventualitu, stavili jsme se doma pro lezeckou výbavu a šli olézt místní stěnku. Stěnka to byla hodně zajímavá – plno fíčur ala imitace skály, hodně spár a pod. Tak jsem si tam vyhlíd jednu spáru a řek, že jí vylezu bez chytů. Místní mi řekli, že to ještě nikdy neviděli nikoho lézt – to pro mě byla výzva dostatečná na to, abych se přesvědčil, že je to fakt hooodně těžký. 🙂 No nedal jsem to, obtížnost tipuju tak 25-26 (VIII+ UIAA), což je momentálně těsně nad mojí hranicí. Příště to dám, já jim ukážu, že to jde! 😀 Jinak na stěně se mi přihodila ještě jedna vtipná záležitost – pracovala tam holka z Čech a podle mých falešných rejoicek poznala odkud jsem. Když na mě začala mluvit česky, tak sem se normálně zasek a po dlouhou dobu jsem ze sebe nevytlačil jediný český slovo. Tak to se mi ještě nestalo, museli jsme na sebe normálně mluvit anglicky. A pak jsem o tom v autě přšemýšlel a jak jsem tak přemýšlel tak jsem na Mata začal mluvit česky. Tak to se mi taky ještě nestalo 🙂 Jojo, jde to se mnou z kopce.
Nejhustější historka je ze sobotní noci – cestou z báru jsme normálně narazili na pouliční rvačku. Chtěli jsme si zahrát na muže spravedlnosti a jali se to rozehnat, když jsme záhy zjistili, že se tam normálně rvou holky! Ale to sem nezažil, byly fakt slušně agresivní. Asi 5 holčin se tam rubalo jak koně a my čtyři chlapi jsme nebyli schopní je udržet od sebe. Situace byla nepřehledná a když jsme si mysleli, že jsme skupiny oddělili, zjistili jsme, že se zase řežou jinde. No prostě náhul. Završila to nejagresivnější maorka tak, že v zápalu boje spadla ještě s jedním týpkem do místního potoka. Ani potok teploty čerstvě roztátého sněhu, ani třímetrový skluz to toho potoka holčinu nezchladil a v tom tam konečně dorazil trochu bezradnej policajt a záhy jeho kolega. Uf, to byl teda zážitek, no vysmátý jsme z toho ještě teď, ale ve skutečnosti to zase taková prdel nebyla.
V neděli se konečně umoudřilo počasí, totální azůro, což samozřejmě přilákalo na kopec snad všechny obyvatele Zélandu. Ale i tak to stálo za to, zajezdili jsme si tak, že mě dneska bolí celý tělo, víkend plný zážitků, takže všechno je asi jak má být. Uaaa, příští víkend jsem tam zas. 🙂
PS: Chybí vám fotky? Jsem normálně na konci víkendu zjistil, že z kapsy se toho samo moc nenafotí, tak sorry, no. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kydy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 odpovědi na “Zimní sezóna zahájena!

  1. OMLOUVÁM S POKLEKNUTÍM NA JEDNO KOLENO, neb má jsou již stará a blbá, zřejmě došlo k nedopatření, nějaký kopírunk zůstal v myšičce a odnesl jste to vy, ještě jednou prosím za laskavé prominutí nejsem si kontaktu s vámi vůbec vědoma.
    S laskavým svolením si přečtu a překontroluji co jsem kde zase zmršila.

  2. Nezmršila, našla jsem prima čtení, nevím tedy jak k tomu došlo, odkaz na váš blog jsem nechala s dovolením, jsem babka drzá, a postupně si přečtu, neb to ke čtení je !!!!
    Jen jsem smazala ten hanlivý komentář, a to že jsem se k vám dostala, je tím že jsem také na wordprass. mějte se hezky. Anna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s