Bikerské historky z Hanmer Springs

Procházka kolem Kaikoura peninsula

Už mě ten onshore nějak nebaví. Pořád fičí a fičí a fičí… S jedním švýcarem jsme si v neděli trochu pojezdili na Meatworks (tentokrát bez rozbité huby) – zápas s chaotickými gigantickými vlnami a přidruženými proudy jsme ukončili asi po hodině s tím, že jsme si aspoň trochu zasurfovali. Moc práce a málo ježdění. Poslední šance – v pondělí ráno přestane foukat. Ani jsem nemohl dospat a vstal už tři hodiny po východu slunce. 🙂 Vítr vskutku… utichl! Bohužel, s větrem utichl i swell a tak se všechny spoty proměnily v jezero. Na Meatworks sem tam přišla vlna, ale nenadchlo mě to natolik, abych se nasoukal do gumy a skočil tam. Mrknul jsem na předpověď a kam výhled sahal, tam to stálo za prd. No nic, nejvyšší čas to zabalit a přesunout se o dům dál. Ještě než jsem nadobro opustil mé milované městečko, jel jsem omrknout Kahutara reef – legendární reef break jižně od Kaikoury. Moc šancí jsem tomu nedával, o to větší překvapení tam na mě čekalo. Break, v průvodci hodnocen jako „expert-level spot“ a věčně okupován místními borci, zel prázdnotou. Hihi, pondělí, i místní borci musí makat. 😀 Teda až na dvě slečny, které právě vylezly z vody, ale to už se nepočítá. Abych to zkrátil, dvě hodiny jsem brázdil jednu parádní vlnu za druhou a byl jsem tam na to úplně sám! Lepší rozloučení už jsem si přát nemohl. Díky Kaikouro, já se zase vrátím!

Jackass... teda Jack's Pass

A kam dál? Asi na west coast. Prý se tam vyskytují nějaké ty vlnky. Nejen surfem ale živ je člověk a tentokrát to cestování beru poctivě. A v Hanmer Springs jsem třeba ještě nebyl a bratři Kenneti (bikerský průvodce) píší, že se tam prý dá obstojně projet, tak uvidíme. Ubytoval jsem se v normálním kempu – už jsem skoro zapomněl, jak vypadá sprcha. A ještě k tomu teplá! To jsou mi věci v tom jednadvacátým století. 🙂 No, zpátky k programu… jižní ostrov mě opět přesvědčil, že i na Zélandu se dají najít crosscountry trasy. Okruh přes Jack’s Pass (aka Jackass :D) a Jollie’s Pass dal dohromady 25km a celou tu vyhlídkovou nádheru zakončil brutální sjezd – v průvodci slibovali tavící se brzdy, já jsem spíš měl problémy s trakcí na volném štěrku. Upřímně, mám radši, když zjezd pořádně odsýpá, na tomhle to člověk nemůže ani nechat rozjet, pokud nechce dopadnout špatně (což samozřejmě nechci ;)). Nakonec se sklon trošku zmírnil a já si mohl užívat rychlosti a elegantní práce vyladěných tlumičů.

Po cross-country zážitku jsem se jal okusit ty místní single-tracky. Technicky nejnáročnější dowhnill jsem jel jak posera, až jsem ze sebe neměl radost. Možná jsem trošku opatrnější, když v okolí několika kilometrů nenarazíte na živáčka. Z dalších singletracků už jsem měl trošku lepší pocit, asi mi víc vyhovuje technicky lehčí track, abych to prostě mohl valit lesem plnou parou. 🙂 Asi po 45km už jsem toho začínal mít plný brejle (já vím, jenom 45km… ale tenhle styl ježdění je přecijenom fyzicky náročnější) a tak jsem to stočil do města pro další půlkilový steak. Můj chytrý budík na ruce ukazoval, že jsem spálil 3000kcal, tak to asi ani ten steak stačit nebude…. 😉

Původně jsem od Hanmer Springs nečekal moc – „trapný lázeňský městečko“, říkal jsem si. Dokonce jsem i zvažoval, jestli ta zastávka vůbec bude stát za to. Po dnešní projížďce ale nelituji, fakt mě to tady totálně nadchlo. Obdivuji práci místního MTB klubu s jakou pečlivostí vybudovali síť single-tracků a přitom po nich zase tolik lidí nejezdí (což je například oproti Woodhillu příjemná změna). Za celý den jsem potkal hrstku cyklistů a to vesměs ve městě.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kydy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna odpověď na “Bikerské historky z Hanmer Springs

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s