Výlet na sever… za teplem

Mám rád flákačský státní svátky, obzvlášť když vyjdou na pondělí. Jedno takové pondělí zrovínka nastalo a tak jsem neváhal a booknul letenky do Aucklandu. Původně jsme měli v plánu lezení ve Whanganui Bay, ale počasí na neděli nevypadalo zrovna nejlíp, a tak jsme museli trošku zaimprovizovat – zlezeme Buck Rock. Můj páteční let měl tradiční skoro dvouhodinové zpoždění a tak jsme nakonec byli rádi, že jsme změnili plán. Přecijenom hodinová procházka do kempu ve dvě v noci nezní zrovna lákavě, takhle jsme dorazili do kempu v Te Aroha něco kolem půlnoci. Ostatní už samozřejmě zařezávali.

Buck Rock jsme kdysi už vylezli, ale to neva, protože tam je cest mrtě. Za zmínku stojí třídélková skoro 90m grade 20, kde poslední pitch má lehce přes 30m, což se postaralo o zábavnou situaci při slaňování. Fakt sranda, když vám chybí 3m k řetězu a pod vámi 60m prázdna. Proklínali jsme průvodce, ale situaci jsme samozřejmě vyřešili a všechno dobře dopadlo. Krizové situace tvoří neocenitelnou součást našeho tréninkového programu :-). Když už jsem zmínil tréninkový program – za sobotu jsme vylezli šest délek, na El Capitan musíme zvýšit kvótu na deset za den. Máme ještě co dohánět.

Neděle zcela podle předpovědi propršela, tak jsme alespoň okoukli lezení v Karangahake Valley – trošku špinavá stěna, ale lokalita a vůbec skála vypadá zajímavě. Usoudili jsme, že nemá cenu pokoušet voděvzdornost stanu z Warehousu a tak jsme to odpoledne stočili směr Auckland.

A to už přišlo pondělí a já se pomalu chystal letět zase zpátky domů. Den jsme strávili převážně na slackline, pilováním nových triků. Butt Bounce už začíná vypadat skoro tak, jak má :-). Let zpátky měl zpoždění hodinu a půl, což mě ani nevadilo, protož jsem nikam nespěchal. Začínám mít ale pocit, že mám nějak negativní leteckou karmu… no uvidíme příště.

Po příletu do Dunedin na mě zmrznul Aucklandský pot. Teď už chápu, proč všichni tvrdí, že v Dunedin je kosa. Tak já to tedy potvrzuji, teplotní rozdíl 10°C, zato tu ale máme delší dny – a to o dobrou půlhodinu! Ani nemusím spěchat z práce a přesto stíhám surfovat 8).

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kydy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna odpověď na “Výlet na sever… za teplem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s