Lezecká sezóna se pěkně rozjíždí

Když na chvíli přestane pršet, musím toho využít. Zajel jsem omrknout Doctor’s Point, což je taková pěkná plážička se skálami, dvacet minut na sever, v podstatě hned vedle Long Beach. Narozdíl od Long Beach tam ale moc lezců nepotkáte, což má takový jeden následek – lezením se totiž skály „čistí“ od volných kamenů a tak se docela často stává, že se s vámi sem tam něco utrhne. Trošku demotivuje, když konečně v horizontální poloze vyškrábete kus stropu grade 23, už se chystáte cvaknout expresku a najednou letíte zpátky s kusem skály v ruce. No, stane se. 🙂 Nikomu se ale nic nestalo, sluníčko svítilo, moře šumělo, dokonce došlo i na moje nový friendy, když nýty najednou na deset metrů zmizely. Moc pěkně je na Doctor’s Point, což mi prostě musíte věřit, protože foťák jsem měl pěkně schovaný v batohu a za celý den nevyfotil ani ň. 😉

Kde jsem to lezl potom… jo Port Hills – to je, prosím, v Christchurch. Z asi třiceti skal jich je po zemětřesení 29 stále uzavřených, což mi přijde trošku absurdní. Úředníci asi nepochopili, že lezení po skalách přirozeně zahrnuje určité nebezpečí a padající kamení člověka může potkat kdykoliv a kdekoliv. Zajímalo by mě kdy to prohlásí za „bezpečné“… asi nikdy. 😦 No co, zašli jsme na jediný otevřený Cattlestop Crag a strávili tam s Wilfridem příjemný den. Vytáhnul jsem si tam i pár cest bez nýtů, což mě docela potěšilo. Jak moc bezpečné to bylo se ale těžko hodnotí, dokud do toho člověk nespadne :D.

Port Hills je v podstatě takový velký zábavní park pro outdoorově smýšlející christchurchany (krásné české slovo!) a tak došlo i na další hračky – tentokrát kolo. Po dlouhé době jsem nemusel jezdit v blátě a singletracky se klikatily mezi kameny a ovcemi – novozélandská klasika :-). Jojo, už to začíná vypadat, jako že se blíží léto.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kydy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna odpověď na “Lezecká sezóna se pěkně rozjíždí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s