Zase jedna z jihu

Předpověd opět vypadala náramně – 5m swell, 80km/h offshore „vánek“, 8°C a déšť. Ideální přesně pro výlet do Catlins. Holt když člověk chce jezdit velký vlny, nevyhnutelně se musí vypravit za špatným počasím :-).

Dotkni se skla!O Porpoise Bay už jsem tu básnil několikrát a už je to tu zas. Často se mě lidé ptají, kde mám své nejoblíbenější místo na Zélandu. Dlouho jsem na to nedokázal odpovědět, protože tady je všude parádně, ale myslím, že už jsem se definitivně rozhodnul: Porpoise Bay. A proč? V čem to vězí? Představte si to nejklidnější místo na zemi, kde vnímáte jenom přírodu. Procházíte se po pláži a pozorujete delfíny, zatímco kolem vás sem tam proběhne tučňák. I když počasí tu dokáže dělat divy, přesto se cítíte naprosto pohlceni a nevnímáte nic, co by vzbuzovalo negativní emoce (až na občasné turisty z NDR haha). A takhle tu trávíte den a čekáte na příliv (break funguje jen za přílivu). Swell nabírá sil a vlny rozprašující se o skalnaté výběžky můžu pozorovat hodiny a hodiny. Jsem totálně vyklidněn, ale vím, co bude následovat. Jako mávnutím kouzelného proutku se break probudí k životu a brutální monstrózní vlny vyženou i delfíny dál do moře. A pak to začne. Zima, vítr, mizérie a na hlavu vám padají tuny vody. Všechno se najednou změní v boj o život, až se konečně dostanete na místečko, zkrotíte první vlnu a s rozklepaným tělem a úsměvem od ucha k uchu si necháváte nafackovat znovu. Ani ne o dvě hodiny později je po všem a mysl se znovu naplňuje uklidňujícím šuměním klidné zátoky.

Bohužel (i když to možná není až tak škoda) swell tentokrát nedosáhl předpovědi, zato naopak vysvitlo občas i sluníčko. Sobota nabídla menší vlny s občasným „overhead“ setem. Zato jsem chytil 22 vln a mám to všechno na mojí nové kamerce :-). Neděle byla o dost větší, ale v zásadě žádné drama – nebo už jsem si možná zvyknul? Vlny to ale byly ukázkové – užíval jsem si hlazení vertikální vodní stěny a občas jsem zahučel i do barellu. Ten nejlepší mi vykouzlil hodně široký úsměv než jsem zjistil, že na kameře nebliká to červený světýlko. No klasika. Všechny ostatní vlny ale mám a vypadá to, že mám dost stopáže na další krátké videjko, takže se v brzké době máte na co těšit! Jdu na tom zapracovat…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kydy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 odpovědi na “Zase jedna z jihu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s