Austrálie

Austrálie

Austrálie

Pár lidí si všimlo, že jsem tak nějak přestal psát. Asi jsem potřeboval menší přestávku po pěti letech, ale rozhodl jsem se to napravit a něco opět připsat.

V květnu jsme vyrazili podívat k sousedům. Já s vidinou lezení po skalách a Jordana s vidinou kontaktu se všemi možnými zvířaty. Tedy jen s těmi nejedovatými… což představuje asi 1% všech druhů. A tak jsme to museli nějak skloubit. Mt Arapiles je pískovcový útvar ve Victorii, kde se nachází přes 3000 cest všech obtížností délek, s kempem uprostřed. Paráda. Tenhle výlet jsem plánoval už dlouho. Nebudu to protahovat, pár dní jsme polezli a protože kolem poskakovali jenom klokani a to už byla nuda, museli jsme vyrazit na jižní pobřeží za koalama.

Při cestě po Great Ocean Road jsme konstantně špehovali stromy a čekali kdy nám spadne koala na auto. Už to vypadalo beznadějně, až jsme jednoho večera dojeli do kempu Kennet River a tam se to koalama jen hemžilo. Z asi tísíce chlupatých fotek jsem těžce vybral jen pár, abyste měli představu. To ale bylo Jordaně pořád ještě málo… Na cestě zpátky do Melbourne jsme se zastavili v “wildlife parku“, kde jsme si mohli pohladit koaly a taky vombata. Vombat je macek, koukněte na ten čumák! 🙂

Vzhledem k tomu že to od nás je coby kamenem dohodil, určitě se do Arapiles ještě podívám. Mám tu ještě asi tak 2990 cest na vylezení.

Jo a to jste věděli, že ptakopysk má v drápech jed? No samozřejmě, tohle je přeci Austrálie…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kydy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna odpověď na “Austrálie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s